Васпитни рад школе у време ванредног стања Featured

Поштовани ђаци,

Сигурно се полако свикавате на новонастале услове наставе па и живота у ограниченим околностима.  Неком то пада тешко, а неко то лакше подноси.

Неколико савета како да организујете слободно време :

1. Устаните раније – Примените јутарњу гимнастику у кућним условима или у дворишту куће ( неколико вежбица истезања, чучњева, скокова), немојте се одмах хватати за телефон или компјутер.

vezbe

2. Учествујте у расподели кућних послова – прилика да помогнете родитељима; раширите веш, научите да спремате једноставна јела, помозите мамама око поспремања суђа, пресложите своје ормане....

kucni poslovi

3. Прегледајте телефоне и компјутере и проверите школске захтеве које пред вас стављају наставници. НИСТЕ НА РАСПУСТУ, САМО ЈЕ НАСТАВА ДРУГАЧИЈЕ ОРГАНИЗОВАНА!  Обавезно гледајте часове на телевизији, нема везе ако сте нешто већ учили, то је прилика да поновите градиво.  Лекције су скраћене и представљено је само оно што стварно мора да се зна.

nastava

4. НЕ ОДЛАЖИТЕ ИЗВРШАВАЊЕ ЗАДАТАКА које пред вас поставља наставник. Ако одлажете учење, писање сасатва израду презентација и друго, може се десити да вам се градиво нагомила  и онда нећете постићи све да урадите. А све што радите биће оцењено ( као и све што не радите, а тиче се школе).

homework

5. Прочитајте неку књигу из ваше кућне библиотеке, па шта и ако сте прерасли узрастом неку књигу. УВЕК ЈЕ БОЉЕ ПРОЧИТАТИ НЕШТО, НЕГО УОПШТЕ НЕ ЧИТАТИ! ( Препоручујем књигу : „Како да преживиш ако си дечак“  и „Како да преживиш ако си девојчица“ издавач је Креативни центар, аутор Жак Арен и Бернадет Коста Прад)

reading

6. Играјте и игрице али не дуже од сат времена!

games

7. Разговарајте телефоном са другарима. Не окупљајте се у већим групама, избегавјте физичке контакте, поштујте здравствено-хигијенске   мере које су на снази и схватите озбиљно ситуацију у којој се сви налазе.

phonecall

Ваш педагог